ETIC 'Bizim İller' Günün Önemli Gelişmeleri 10.03.2018

1. 17 yaşındaki genç hapishanede can verdi
2. ABD: Kuzey Kore sözlerini yerine getirmezse görüşme olmaz
3. Anlaşma tamam! Kazanan yine ingilizler
4. Parası bitince oğlunu internetten sattı!
5. Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev Tacikistan'da
6. Nursultan Nazarbayev'den birlik mesajı

Bu haber 20 kez okunmuştur.

1.      17 yaşındaki genç hapishanede can verdi

D. Türkistn'da Yopurga ilçesinde sözde eğitim merkezi adı verdikleri hapishanede, yapılan işkenceye dayanamayan  17 yaşındaki Yakupcan naman hayatını kaybetti. durumdan haberdar olmak isteyen babası Kari Naman'a cesedini teslim edildiği ancak ölümü hakkında hiçbir bilgi verilmediği bildirildi.

2.      ABD: Kuzey Kore sözlerini yerine getirmezse görüşme olmaz

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un arasında yapılacağı açıklanan görüşmenin, Kuzey Kore'nin verdiği sözleri yerine getirmesine bağlı olduğunu söyledi.

3.      Anlaşma tamam! Kazanan yine ingilizler

İngiltere'ye resmi bir ziyarette bulunan SuudiArabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman, savaş uçağı alımı için İngilizlerle anlaşmayı sağladı.

4.      Parası bitince oğlunu internetten sattı!

Çin'de yaşayan bir adam, iki çocuğuna bakacak parası kalmayınca 15 aylık bebeğini internet üzerinden sattı. Çocuğun dedesinin durumu fark etmesi üzerine bebek kurtarıldı.

5.      Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev Tacikistan'da

Özbekistan ve Tacikistan arasında, 30 günlük vize muafiyeti ve tartışmalı sınır noktaları da dahil 27 anlaşma imzalandı. Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev : İki ülke arasında çözülmeyen hiçbir sorun kalmadı dedi. Tacikistan Cumhurbaşkanı Rahman ise : 'Mirziyoyev'in bu ziyareti Özbek-Tacik ilişkilerindeki yeni tarihi dönemin başlangıcıdır' dediği kaydedildi.

6.      Nursultan Nazarbayev'den birlik mesajı

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ülkesinde birlik ve beraberlik mesajı verdi. Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Kazakistan’da yaşayan halkların birbirlerine olan saygısının ülkenin birliğini güçlendirdiğini söyledi.