ETIC 'Bizim İller' Günün Önemli Gelişmeleri 24.03.2018

1. Köy ve ilçelere sıkı denetim
2. Çin’den Donald Trump’a anında misilleme
3. Çin'den ABD'ye Güney Çin Denizi'nde 'provokasyon' suçlaması
4. Suudi hava sahası ilk kez İsrail uçusuna açıldı
5. Fransa: Saldırganın IŞİD bağlantısı araştırılıyor
6. ABD 9 İranlı siber saldırganın peşinde

Bu haber 40 kez okunmuştur.

1.      Köy ve ilçelere sıkı denetim

Çin komünist partisinin işgali altındaki Doğu Türkistanın İl-İlçe-Köy'lerinin komünist parti yöneticilerine gönderdiği talimatlar ortaya çıkmaya başladı.

Sözde Güvenlik"gerekçesiyle diye başlayan talimatlar'dacPasaportların toplanması, Türkiye ve Kazakhstan internet sitelerinin kapatılması ve Telefon Laptop Bilgisayarlar ve Flashdisk'lerin kontrol amaçlı alınarak,Yasak yayın,bilgi,kişi varsa sahibinin tutuklanması talimatı verildi.

2.      Çin’den Donald Trump’a anında misilleme

Donald Trump'ın 60 milyar dolarlık hamlesine Çin’den misilleme geldi. ABD’den ithal edilen mallara vergi planı hazırlayan Çin, “Korkmuyoruz” mesajı verdi

3.      Çin'den ABD'ye Güney Çin Denizi'nde 'provokasyon' suçlaması

Çin, ABD donanmasına bağlı bir destroyerin Güney Çin Denizi’ne girmesi üzerine Washington yönetimini provokasyon yapmakla suçladı.

4.      Suudi hava sahası ilk kez İsrail uçusuna açıldı

Suudi Arabistan, İsrail varışlı tarifeli uçak seferine ilk kez hava sahasını açtı.

Riyad'ın, Hindistan-İsrail arasında sefer düzenleyen ticari firmalara hava sahasını kullanma izni vereceği 7 Mart'ta duyurulmuştu. Söz konusu izin İsrail havayolu şirketi El Al'i kapsamıyor.

5.      Fransa: Saldırganın IŞİD bağlantısı araştırılıyor

Fransa'nın güneyinde 3 ayrı noktada silahlı saldırı düzenleyen Rıdvan Lakdim adındaki Fas asıllı şahısın Selefi örgütlerle bağlantılarından dolayı 2014 yılında istihbarat birimlerinin dikkatini çektiği kaydedildi. …

6.      ABD 9 İranlı siber saldırganın peşinde

ABD Başsavcılığı Cuma günü basına yapılan bir açıklama ile dokuz İranlının devleta ait sunuculara, pek çok firma ve üniversitenin veritabanına siber saldırıda bulunmak suçundan arandığını duyurdu.